سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران

سنگ صبور

دیروز(21/12/84) همین طور که داشتم روزنامه همشهری رو ورق می زدم یه جمله آشنا توجهم رو به خودش جلب کرد. خیلی برام جالب بود. با تیتر درشت بالای صفحه 10 نوشته شده بود: پارسی بلاگ، سرویسی دیگر.

یه گزارش نیم صفحه ای از مدیر پارسی بلاگ و نوشته هاش در وبلاگش و انتقاداتش گرفته تا امکانات و سایر خدمات و کشکول پارسی بلاگ که اردیبهشت امسال در نمایشگاه بین المللی کتاب به فروش رسید. جمله اول گزارش این بود: مهم نیست که اولی باشی یا حتی آخری، مهم اینه که... گزارشگر ( خانم شریفی) این جمله نیمه کاره را از قول خود مدیر( آقای فخری) نوشته بود  و بعد به معرفی مدیر و پارسی بلاگ پرداخته بود. تکه هایی از این گزارش رو براتون می نویسم:

«سید محمدرضا فخری کارشناس کامپیوتر مردادماه 83 پارسی بلاگ را راه اندازی کرد و به قول خودش کاری را که تنها برای پر کردن اوقات فراقت آغاز کرده بود حالا تقریبا تمام وقتش را پر می کند. فخری معتقد است که زمانی تصمیم به این کار می گیرد که احساس می کند باید سرویسی ارائه شود که نسبت به سیستم های موجود از امکانات بیشتر و قابلیت های خاص تری برخوردار باشد. او می گوید: آنچه اوقات فراقت بخشی از جوانان ما را پر می کند بسیار با ارزش است به خصوص که ما معتقدیم جوانان نیرو محرکه جامعه هستند.»

سپس در مورد امکانات پارسی بلاگ که آن را از دیگر محیط های وبلاگ نویسی مجزا کرده نوشته بود: موتور جستجو در متن و عناوین، فهرست بندی بر اساس حروف الفبا عناوین و موضوعات، پارسی یار که از آن چیزی شبیه اُرکات یاد کرده بود، ایجاد گروه های دلخواه ( کلوب) و از همه مهمتر یادداشت صوتی( پادکست) که نوعی رادیوی اینترنتی شخصی است که افراد با کمک آن علاوه بر نوشتار می توانند از ارتباط گفتاری هم استفاده کنند و در آنجا هر چه دل تنگشان می خواهد را می گویند و نمی نویسند که به قول مدیر: در انتقال حس کاربر بسیار موثر تر است. و البته نوید امکانات جالب تری را نیز داده بود.

در جایی دیگر از این گزارش نوشته بود:« مدیر خود یکی از وبلاگ نویسان فعال پارسی بلاگ است. این را حتی می توان با یک بار سر زدن به وبلاگ او متوجه شد و از همه مهمتر می توان با اقوام و اوضاع فامیلی او آشنا شد. چون مدیر محترم پارسی بلاگ علاقه خاصی دارد که اعضای فامیلیشان را همراه با سال تولد، نسبت هایشان با همدیگر، نوه و نتیجه و ... از همه مهمتر با میزان تحصیلاتشان معرفی کند. بالاخره خیلی مهم است که آدم بداند در چه سرویسی می خواهد وصلت کند ببخشید!!! عضو شود.»     و من در همین حین یاد آن نوشته از جناب مدیر با نام: "سری به قدمی می ارزد" افتادم. تقریبا راست می گفت.

جایی دیگر از آرزوی مدیر نوشته بود: فخری معتقد است برای غنی سازی اوقات فراغت باید در حیطه گسترده کاری شود و گسترده ترین حیطه نیز در حال حاضر اینترنت است. او آرزو دارد روزی مسئولین در داخل شبکه راه کارهایی را برای این اوقات و جلوگیری از هدر رفتن بیندیشند، نه خارج از آن و پشت میز کارشان.

و در انتها گزارشگر سخن نیمه تمام مدیر را اینگونه پایان داده بود: پس مهم نیست که اولی باشی، دومی باشی و یا حتی آخری، مهم این است که سعی کنی بهترین باشی.

*********************

قدردان زحمات کسانی باشیم که عمر و دانش شان را در خدمت به مملکت و آینده جوانان می گذارند و با داشتن روشن بینی و تدین با عقلانیت در راه اعتلای فرهنگ، کرامت انسانی و توسعه آزادی های خدادادی از جمله آزادی قلم در تلاشند.


نوشته شده در دوشنبه 84/12/22ساعت 10:54 عصر گفت و لطف شما ()

Design By : Night Melody